top of page

Péče o dětské zoubky – společně to hravě zvládneme

Aktualizováno: 1. 2. 2021

S pravidelným čištěním zubů je třeba začít už s prvním zoubkem. Kvalitní dětský kartáček dítěti nejen očistí zuby, ale také promasíruje bolavé dásně. Jak na to? Ráda vám poradím – a přidám i „finty“, jak čistění předat zábavně. Děti jsou mojí radostí – do naší tváře vnášejí úsměv a do naší mysli inspiraci.


Přibližně ve 3 letech, po prořezání všech zubů, ve chvíli, kdy se začnou zubydotýkat, se často objevují první krvácející místa. Upozorňují nás, kde budou vznikat první zubní kazy. Snad každý chce své dítě uchránit nepříjemného vrtání - je ale třeba snažit se zachovat každý jednotlivý zoubek. Mléčné zuby jsou totiž důležité pro udržení místa pro stálé zuby – a také pro správnou výslovnost a možnost kvalitně se najíst. I proto je už v raném věku tak zásadní důkladná pravidelná péče (i přes občasnou nechuť našich maličkých). Určitě tedy první návštěvu ordinace neodkládejte až do 6 let, jak někdy můžete slyšet.

Nejlepší je prostě své děti vzít sebou na své ošetření. Učí se skrze zkušenost - péči o zuby tak budou považovat za přirozenou věc. A získají důvěru k dentální hygieně i své dentální hygienistce.

Také vlastní ošetření dětí probíhá v přátelské atmosféře. Děti přitom učím tak, aby pro ně bylo čištění zábavou. Pomůžu Vám u Vašich dětí nastavit správné návyky –

i když se určitě ještě dlouho neobejdou bez vašeho každodenního dočišťování – a předejít u nich nepříjemným potížím se zuby.

S narůstajícím věkem a podle schopností dítěte postupně upravujeme techniku čištění, doplňujeme potřebné pomůcky vedu děti k samostatnosti. Jsou nadšené a dává jim příjemný, sebevědomý pocit, díky tomu se rády do ordinace vrací. Přijďte si pro radu a inspiraci nebo jen děti vezměte s sebou na návštěvu.

32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page