top of page

Soloprofylaxe - jedinečný způsob prevence z pohledu celkového zdraví

Aktualizováno: 26. 2. 2021

Dentální hygiena je základem péče o zdraví. Je totiž nejen cestou k životu bez kazů, bolestí zubů, krvácení z dásní nebo i značných výdajů za ošetření a náhrady zubů, ale je cestou ke zdraví celého těla. Například onemocnění dásní, resp. parodontóza velmi úzce souvisí s mnoha jinými onemocněními v těle (viz článek o léčbě parodontózy) a její riziko se týká každého z nás, tedy není otázkou dědičnosti. I toto jedno "ozubené kolečko" z pohledu těla jako celku, by tedy mělo dobře „šlapat“.
Jak to zajistit? Pravidelnou profesionální i domácí hygienou, která nám pomůže udržet v ústech přátelské bakteriální prostředí. Protože onemocnění dutiny ústní se úzce pojí s tématem sebepéče. Proto při své práci zohledňuji i aspekt přístupu k sobě samému, který se zrcadlí v tom, kolik pozornosti dokážeme dát svému tělu a jak laskavě se k němu chováme.

Za ideální proto považuji systém tzv. solo-profylaxe. Klienti díky němu získávají větší citlivost vůči potřebám svého těla, resp. svých úst. Sami poznají ohrožená místa ve svých ústech, dokážou v nich udržet pod kontrolou bakterie, které jinak poškozují zubní sklovinu a napadají dásně, a získají cit pro jemné a přitom dostatečné čištění svých zubů.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page